2012-01-14 | Partijos pirmininko straipsnis, skirtas suvažiavimo dalyviams ir partijos draugams

Šeštadienį vyks aštuntasis Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos (LVLS) suvažiavimas. Jis, manau, labai svarbus ne tik LVLS, bet visų pirma Lietuvos kaimo ateičiai. Artėja Lietuvos Seimo rinkimai, o LVLS objektyviai yra vienintelė politinė jėga realiai ginanti Lietuvos kaimo, žemdirbių, kaimo žmonių interesus. Pastarųjų kelių metų bėgyje užteko kelių LVLS Seimo narių balsų tam, kad būtų sumažintas pajamų mokestis ūkininkams, pataisyta nemažas skaičius klaidų, padarytų naktinės mokesčių reformos metu. Bet ši situacija buvo unikali tuo, jog valdančiajai daugumai ir trūko tik tų kelių balsų, bandant išsaugoti valdžios stabilumą šalyje krizės sąlygomis. Nereikia turėti iliuzijų, jog išrinkus naują Seimą tokia situacija kartosis ir kaimo žmonių balsas bus išgirstas, kai jų interesus atstovauja vos keli Seimo nariai. Akivaizdu, jog jokia kita politinė partija netaps kaimo, žemdirbių t. y. provincijos interesų gynėja, nes anose dominuoja kiti interesai, kitokia jų ideologija, bei narių sudėtis. LVLS narių tarpe dominuoja miestų ir miestelių mokytojai, kultūros darbuotojai, žemdirbiai, medikai, seniūnijų ir savivaldybių tarnautojai, žmonės, kurie kiekvieną dieną susiduria su aktualiausiomis provincijos problemomis. Visų kitų politinių jėgų socialinė sudėtis labai tolima nuo kaimo. Tai elementariausias paaiškinimas, kodėl LVLS yra vienintelė nuosekli Lietuvos kaimo, provincijos interesų gynėja. LVLS labai sparčiai plečiasi, daugėja jaunimo, kuris susijungęs į Lietuvos jaunimo sąjungą, bando aktyviai dalyvauti valstybės puoselėjimo darbuose, siekdami gerovės sau ir savo vaikams. Studentai, jauni specialistai jungiasi į LVLS norėdami tiesiogiai dalyvauti valstybės valdyme, todėl LVLS Seimo rinkimų sąraše bus labai daug jaunų žmonių.

Kovoje prieš naujos Visagino atominės elektrinės statybas politiniu lyderiu tampa LVLS žaliųjų frakcija. Tai viena iš svarbiausių politinių kovų, kurios rezultate Lietuva gali išvengti ekonomiškai neefektyvios, ekologiškai pavojingos investicijos. Seime tik LVLS kategoriškai prieštarauja naujos atominės elektrinės statybai. Todėl labai svarbus bus LVLS frakcijos dydis, kad būtų galima politiniu keliu veikti jau prasidėjusį absurdišką procesą.

Esu dėkingas ūkininkams už palaikymą kovoje prieš pasėlių deklaravimo sistemos pakeitimus, kada buvo bandoma griauti egzistuojančią sistemą seniūnijose. Apie 30 tūkstančių ūkininkų parašų ir mūsų bekompromisė pozicija davė rezultatus. Tokia vienybė būtina visada, juk problemų ratas yra labai platus, o ir jų reikšmė kaimo gyvenimui tampa milžiniška. Kas gins žemdirbių interesus derybose su Europos sąjunga dėl naujo išmokų periodo. Reikalinga stipri, didelė LVLS frakcija Seime, kad nebūtų įmanoma kažkokių kompromisų naudai paaukoti viso kaimo gerovės prielaidas. O juk ES komisijos siūlymai tebėra diskriminuojantys Lietuvos žemdirbius. Lietuva turi nemažą būrį Europarlamentarų, atstovaujančių visas Seimo partijas, išskyrus LVLS, kuri mandatų į ES parlamentą nelaimėjo. Deja, nei vienai iš tų partijų nebuvo svarbus ES parlamento kaimo reikalų komitetas, todėl Lietuva, nors ir ryški agrarinė šalis, kaimo reikalų komitete neatstovaujama. Tai tik dar vienas pavyzdys ir dar vienas paaiškinimas, kodėl Lietuvos kaimui, provincijai taip svarbi stipri LVLS ir kodėl būtina sutelktai ją palaikyti artėjančiuose Seimo rinkimuose.

LVLS, manau, liko vienintelė politinė jėga Lietuvoje, kurioje dominuoja idealistinis požiūris į politinę veiklą. Čia nėra eilių į Seimą ir niekas nekovoja dėl geresnės vienmandatės apygardos, nėra buvę nei vieno korupcijos atvejo valstybės tarnyboje... Mes nuoširdžiai jaudinamės dėl žalingų švietimo reformos pasekmių, dėl kultūros politikos, kuri mus visus paliks be knygų, laikraščių, lietuviško kino, teatro, sunaikins mūsų etninės kultūros lobyną.

LVLS atstovauja visų Lietuvos žmonių interesams, nesvarbu kaimo ar miesto gyventojais jie būtų. Nėra atskirties švietimo, kultūros, socialinės politikos klausimais tarp miesto ir kaimo, nėra skirtumo miestui ar kaimui kels milžinišką grėsmę naujoji Visagino atominė elektrinė. LVLS narių tarpe šimtai miesto gyventojų, kurie nori vartoti pigią, ekologišką energiją, valgyti sveiką maistą, kad jų vaikai mokytųsi gerose mokyklose ir universitetuose... Miesto gyventojui taip pat akivaizdu, kad būtent LVLS darbais, o ne žodžiais mažina kainas už šildymą daugelyje savivaldybių, skatindama pigesnę vietinę bioenergetiką ir drąsiai priešindamasi monopolijoms.

Mes atviri visiems, kuriems artima mūsų ideologija – stipri, darni, tradicinė šeima, tvari, ekologiška aplinka, ekonomika orientuota į žmogaus gerovės didinimą, išsaugant nuostabią Lietuvos gamtą.

Suvažiavime mes svarstysime Sąjungos pavadinimo pakeitimą, siekiant tiksliau atspindėti Sąjungos ideologinius pagrindus. Bus siūlomas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pavadinimas. Sąjungos naujuoju ženklu siūlysime patvirtinti gandrą – paukštį, kuris geriausiai simbolizuoja mūsų deklaruojamas vertybes. Tvirtinsime naują Sąjungos programą, kuri padės Sąjungos nariams dirbantiems savivaldybėse, Seime priimti sprendimus gerinančius žmonių gyvenimą ir stiprinančius Lietuvos valstybę...

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos vadovas

Ramūnas Karbauskis


Šaltinis: 2012-01-14 laikraštis "Ūkininko patarėjas"

 
  
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų