2008-01-31 | A.Pekeliūnas, R.Baškienė: Privalome imtis visų priemonių užkertant narkotinių medžiagų platinimą Lietuvoje

Šiandien, pasirodžius informacijai spaudoje apie Lietuvoje legaliai platinamą svaiginantį poveikį turintį kvaitulinį šalaviją, LVLS valdybos nariai - LR Seimo pirmininko pavaduotojas Alfredas Pekeliūnas bei Šeimos ir vaiko reikalų komisijos pirmininkė Rima Baškienė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Rimvydą Turčinską prašydamas ypatingos skubos tvarka keisti teisės aktus, kurie nustatytų šio augalo vartojimo reglamentavimą ir kontrolę.

„Šiandien regime paradoksalią situaciją, kai Lietuvoje legaliai platinamas preparatas sukeliantis haliucinacijas, kartais net transą, motorikos sutrikimus ar net visišką orientacijos praradimą, gebėjimą kalbėti. Kuo skubiau privalome imtis visų priemonių, kad šio augalo prekyba Lietuvoje būtų uždrausta“, - sako A. Pekeliūnas.

Pasak politiko, jau tai, kad šį augalą uždraudė vienuolika Jungtinių Amerikos valstijų bei devynios Europos šalys parodo, kad jis neigiamai veikia žmogaus organizmą. „Keista ir tai, kad Narkotikų kontrolės departamentas nieko apie šio augalo platinimą nežino, o jei ir žinojo – nesiėmė priemonių tam užkirsti keli“, - teigia Seimo pirmininko pavaduotojas A. Pekeliūnas.

Rimos Baškienės teigimu, „būtina imtis panašių atvejų prevencijos - sudaryti platų panašų poveikį turinčių preparatų sąrašą ir užtikrinti reglamentavimo ir kontrolės mechanizmą, draudžiantį šias medžiagas platinti. Reikalui esant, manau, kad galima pasiremti ir jau turima kitų šalių patirtimi“.

Šiandien laikraštyje “Lietuvos sveikata” buvo paskelbta informacija, kad Lietuvoje internetu pateikiama informacija apie laisvą haliucinogeninio augalo - kvaitulinio šalavijaus (lot. Salvia Divinorum) platinimą, tinklapyje taip pat pateikiama informacija apie žmonių pojūčius, patarimus kaip vartoti, kad apsvaigimas būtų didesnis. Narkotikų kontrolės departamento direktorės Audronės Astrauskienės teigimu, šis preparatas Lietuvoje nedraudžiamas, jo kontrolės mechanizmas nesutvarkytas, nors kai kurios šalys reglamentuoja ir kontroliuoja jo naudojimą. Šis haliucinogeninis augalas jau vadinamas “naująja marihuana”.

 
 
ATŠAUKIAMI LVŽS RENGINIAI

article thumbnailLaikantis Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro, kuriam vadovauja Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, rekomendacijų, ATŠAUKIAME visus LVŽS suplanuotus masinius renginius.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 21 d. kviečiame į susitikimus Kaišiadorių savivaldybėje.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 17 d. kviečiame į susitikimus Panevėžio krašte.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų